fbpx

Täiskasvanukoolituse kavandamine ja läbiviimine

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

 

See õppekava on loodud neile, kes tahavad oma käsitööoskusi ja eriala peensusi ka teistele õpetada. See kursus sobib nii alustavatele koolitajatele kui ka neile, kes juba koolitavad, kuid tahaksid ajaga kaasas käia ja ennast täiendada. Koolituse käigus õpitakse ka vormistama uut, väljundipõhist õppekava ning tutvutakse Täiskasvanute koolituse seaduse jt täienduskoolitust puudutavate regulatsioonidega. Vajadusel annavad meie pika kogemusega asjatundjad nõu, kuidas bürokraatiaga toime tulla (firma asutamine, tegevusload).

Oskuskoolitaja kursus (ilu-, teraapia- või käsitöö erialad)

Kursus "Täiskasvanute oskuskoolituse kavandamine ja läbiviimine" on  mõeldud tulevasele täiskasvanute täiendusõppe koolitajale, kes soovib koolitada mingi konkreetse oskusega seotud (näiteks iluteenustega) seotud kursustel.  

Kursustel antakse põhjalik ülevaate koolitusmeetoditest, koolituse planeerimisest, õppevahendite loomisest, esinemisest, hindamisest jt hea koolitaja saladustest. Vajadusel õpetatakse, kuidas iseseisva töö käigus valminud õppematerjalidele anda kaasaegne "kaubanduslik" välimus (teksti toimetamine, illustreerimine ja kujundamine).

Kuna kasutame grupitööd ja videotagasisidet, on grupi maksimaalseks suuruseks kolm inimest. Tagasiside iseseisvatele töödele on individuaalne.

Leksiko Iluhariduskeskus anname tulevastele koolitajatele põhjaliku ülevaate täiskasvanute oskuskoolituse ettevalmistamisest ja läbiviimisest. Rõhk on täiskasvanud õppija eripärade arvestamisel tulevase koolituse protsessi planeerides ja läbi viies. Suur osa kursusest on pühendatud Täiskasvanute koolituse seadusele ja teistele õigusaktidele, mis koolitajate tegevust Eestis reguleerivad. Tulevase koolitaja erialapädevust peavad tõendama nende eelnevalt omandatud kvalifikatsiooni kinnitavad tunnistused ja erialane staaž. Näiteks kunstküünte koolitajaks saab õppida meister, kes on õppinud küünetehnikuks, töötanud oma erialal ja ta on edukalt teinud proovitöö või ette näidanud fotod seni tehtud töödest. Ka ripsmepikenduste koolitaja kursustele kandideerijal peab varasemalt olema läbitud ripsmepikenduste paigaldamise koolitus ning ta peaks olema oma erialal juba vilunud. Täiskasvanute koolitaja puhul on tähtsal kohal autentsus, oma isikliku kogemuse veendunud edasiandmine, mille juures tema oskustel ja professionaalsusel on ülitähtis roll. Samas aga on oskuskoolitaja jaoks oluline suuta koolitusprotsessi põhitõdesid üldistada, kanda koolitusoskusi üle oma teiste tulevaste koolituste raamesse.

 

Koolitaja koolituse sisu

Kursusel omandatakse esmased koolitaja oskused ja tehakse algust õppematerjalide loomisega. Kursus jaguneb seitsmeks mooduliks, millest kolm on auditoorse töö päevad ja neli individuaalse töö, sh e-õppe töö plokid. Esimesele koolituspäevale langeb meetodite ja planeerimise, õppematerjali ja kursuse korraldamisse puutuv. Juba selle järel võib hakata kavandama oma iseseisvat tööd, milleks on koolituse iseseisev ettevalmistamine. Teisel koolituspäeval keskendutakse seadusandlusele ja koolitustega seotud dokumentatsioonile ning tutvutakse väljundipõhise õppekava põhimõtetega. Kolmandal õppepäeval saab kursusel osaleja olla töövarjuks mõnele meie ilukoolitajale oskuskoolituse õppepäeval, et teha tähelepanekuid metoodika ja korralduse kohta. Neljas moodul on salongihügieeni kursuse läbimine meie e-õppe keskkonnas iKool, kuna ilutehnikutele on hügieeniteadmiste olemasolu kohustuslik. Viies moodul sisaldab täiskasvanud õppijate eripärasid ja õpiteooriaid tutvustavaid lugemismaterjale, mille põhjal õppija lahendab e-õppes ülesanded ja koolitaja annab neile tagasiside. Kuues moodul sisaldab kahe iseseisva töö esitamist: õppematerjal tulevase koolituse jaoks ning väljundipõhine õppekava. Juhendaja annab õppija koostatud materjalidele kirjaliku tagasiside, vajadusel ka nõustab online. Seitsmenda mooduli sisuks on õppija poolt ette valmistatud koolituse tegelik läbiviimine. Koolituspäev võetakse videosse ja saab juhendajalt tagasiside. Koolituse erinevate moodulite käigus saadud tagasiside alusel saab õppija oma oskusi ja koolitust korduvalt täiendada, et kursuse lõppedes olla valmis sisenema oma koolitusega turule.

 

Koolitaja kursusele registreerumine

Me ei kontrolli, mitu aastat on õpilane oma erialal töötanud, sest koolitaja jaoks on tähtsad põhjalikud teadmised, vilumus ja isiksuse sobivus. Seepärast otsustame õpilase sobivuse üle eelneva vestluse käigus, enamasti tahaksime näha ka fotosid seni tehtud töödest või proovitööd. Mõistagi on koolitusele eelnev konsultatsioon tasuta :).

Igal juhul soovitame võtta ühendust koolitusjuhiga (Kaia Liikane), kes annab esmase hinnangu, kas, kuidas ja millal saaksite koolitusele tulla ning koostab koolitusplaani. Kontakti saab telefonil 555 15 281 (kl 10.00-20.00) või e-mailil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Muidugi võib küsimuse postitada ka allaoleva veebivormi kaudu.

Tunnistus jm formaalsused

Pärast kursuse edukat läbimist antakse välja rahvusvaheline tunnistus, mis tõendab õigust tegutseda koolitajana vastavalt tegutsemiskoha seadusandlusele.

Kuna tegu on tööalase täiendkoolitusega, on koolituse eest tasunud eraisikul õigus taotleda maksutagastust, arvestades koolituskulu maksustamisperioodi maksustavatest tuludest maha.

Eeldame, et enne kursuste algust on vähemalt pool maksumusest tasutud. Pakume ka järelmaksu võimalust ning paindlikke maksegraafikuid.

Leksiko Rahvusvaheline Iluhariduskeskus on Eesti Töötukassa koostööpartner. Vaata infot Tööturukoolituste kohta Töötukassa kodulehelt.

Lisainfo tel 555 15 281 või mailil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Hinnad leiad ilukoolituste hinnakirjast.

Lektorid

Kurusused viivad läbi kõrgharidusega andragoogid Kaia Jõgeva ja/või Tea Roosvald (mõlemad on ka kogenud pedagoogid). Õppematerjalide koostamise, kujundamise ja turundamise nippe jagab üle 20-aastase toimetaja-, esinemis- ja koolitajastaažiga Lauri Liikane. Loe koolitajate kohta pikemalt siit.

Eesolevad koolitused

Järgmine oskuskoolituste koolitaja kursus on algamas juba homme, 24.10.2017 kell 11:00. Registreeruda saab kuni tund enne koolituse algust. Uute koolituste kohta küsi infot meiliaadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

Siin on plaanis olevad koolituste alguse ajad, kuid kuna tegu on individuaalkoolitusega, võid alati kirjutada või helistada 555 15 281 ja küsida individuaalsete koolituste graafikut.

Töötukassa koolituspartner

Leksiko Iluhariduskeskus on Eesti Töötukassa ametlik koolituspartner. Töötukassa klientidele mõeldud koolituskaardi tingimused ja koolitustel osalemise info leiad Töötukassa kodulehelt.

Töötukassa koolitus: tööta ja õpi

Tasemeõppes ehk koolitustel saab osaleda ka tööl käies. Uuri tasemeõppe toetuse kohta Töötukassa kodulehelt

Saada meile küsimus või teade siit

Saada meile sõnum või küsimus selle vormiga.

Nimi puudu
Telefon puudu
Maiilaadress peab olema, muidu me ei saa vastata Maiilaadress peab olema, muidu me ei saa vastata
Kirjutage palun ka oma sõnum
Sisene Registreeru